Блог шкільного бібліотекаря Надії Гніпи
Одеський ліцей 56 Одеської міської ради
Рекомендована публікація
12.16.2024
Євгенія Завалій у нашій бібліотеці
10.26.2024
Участь в семінарі «ПРОМОЦІЯ КНИГИ І ЧИТАННЯ В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: ДОСВІД, ПІДХОДИ, ПРАКТИКИ»
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»
Секція працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації
Науково-методичний семінар
для бібліотекарів шкільних бібліотек
у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек
«ПРОМОЦІЯ КНИГИ І ЧИТАННЯ В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ: ДОСВІД, ПІДХОДИ, ПРАКТИКИ»
Дата і час проведення: 24 жовтня 2024 р. (четвер), 10:00-12:00
Формат: online на платформі ZOOM
Метою науково-методичного семінару є сприяння діяльності бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій з промоції книги та читання; інформаційно-методичне забезпечення шкільних бібліотек під час здійснення заходів для залучення до читання дітей та молоді засобами бібліотечної роботи.
ПРОГРАМА
10:00-10:15
ВСТУПНЕ СЛОВО
10:15-10:45
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИНЦИПУ ЧИТАЧЕЦЕНТРИЗМУ В ДІЯЛЬНОСТІ ШКІЛЬНОГО БІБЛІОТЕКАРЯ
Оксана Матвійчук, кандидат педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, заступник голови Секції працівників шкільних бібліотек УБА (м. Київ).
10:45-11:15
ВИКОРИСТАННЯ ГЕНЕРАТИВНОГО ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МЕДІАКОНТЕНТУ З МЕТОЮ ПРОМОЦІЇ КНИГИ І ЧИТАННЯ
Наталія Чернишенко, завідувач бібліотеки Приватного вищого навчального закладу «Харківський міжнародний медичний університет» (м. Харків).
11:15-11:45
СУЧАСНІ ТРЕНДИ ПРОМОЦІЇ ЧИТАННЯ В ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ
Надія Гніпа, завідувач бібліотеки Одеського ліцею № 56 Одеської міської ради (м. Одеса).
До участі в семінарі запрошуються фахівці бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій, педагогічні працівники, методисти виховної роботи, а також спеціалісти з інформаційно-методичного забезпечення, зацікавлені в просуванні книги та читання серед дітей і молоді.
9.27.2024
Обласний марафон «Цифровий всесвіт шкільних бібліотек»
Комунальний заклад вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» спільно із Одеською національною науковою бібліотекою та Центральною міською бібліотекою імені І.Франка з метою сприяння підвищення активності шкільних бібліотек у соціальних медіа, підвищення мотивації бібліотечних фахівців щодо впровадження актуальних форм і методів бібліотечно-інформаційного обслуговування, розвитку професійних компетентностей щодо використання сучасних інформаційних технологій та ресурсів, підвищення культурного рівня користувачів шкільних бібліотек започаткував обласний марафон «Цифровий всесвіт шкільних бібліотек». Сьогодні, 27 вересня. напередодні Всеукраїнського дня бібліотек було оголошення результатів конкурсу.
6.07.2024
Вітаю вас у моєму блозі!
Вітаю в моєму професійному блозі шкільного бібліотекаря. На його сторінках ділюся своїм досвідом, ідеями та проектами, методичними матеріалами, а також отримую зворотній зв’язок від спільноти.Тому що робота шкільного бібліотекаря повна цікавих та непередбачуваних моментів. Вона вимагає постійного контакту з учнями та педагогами, організації різноманітних заходів та активностей, а також постійного поповнення та оновлення книжного фонду. Шкільний бібліотекар повинен бути завжди в курсі нових літературних тенденцій та інтересів учнів, а також мати вміння працювати з різними віковими групами. Наша професійна діяльність вимагає терпіння, креативності та любові до книг і читання.
Шановні колеги-бібліотекарі!
Ви - незамінні літературні гіди для наших учнів, які допомагають їм відкривати світ читання та знань. Бажаю вам завжди мати великий запас енергії та терпіння, щоб допомагати учням знаходити потрібну літературу та вдихати у них любов до читання.
Нехай ваша книжкова скарбниця буде завжди наповнена цікавими та корисними книгами, а ваша робота приносить задоволення та вдячність від учнів та педагогів.
Зичу вам творчого натхнення, успіхів у роботі та безмежної радості від спілкування з книгами та читачами. Будьте незмінними магістральними провідниками у світі читання!
Навіть якщо Ви випадково потрапили на мою сторінку, не залишайте її без коментарів.
Мені буде цікаво і приємно прочитати Вашу думку про зміст блогу, зауваження та пропозиції.
Щиро вдячна Вам за розуміння і підтримку.
З повагою, завідувачка бібліотеки Одеського ліцею 56 Надія Гніпа.
Ви - незамінні літературні гіди для наших учнів, які допомагають їм відкривати світ читання та знань. Бажаю вам завжди мати великий запас енергії та терпіння, щоб допомагати учням знаходити потрібну літературу та вдихати у них любов до читання.
Нехай ваша книжкова скарбниця буде завжди наповнена цікавими та корисними книгами, а ваша робота приносить задоволення та вдячність від учнів та педагогів.
Зичу вам творчого натхнення, успіхів у роботі та безмежної радості від спілкування з книгами та читачами. Будьте незмінними магістральними провідниками у світі читання!
Навіть якщо Ви випадково потрапили на мою сторінку, не залишайте її без коментарів.
Мені буде цікаво і приємно прочитати Вашу думку про зміст блогу, зауваження та пропозиції.
Щиро вдячна Вам за розуміння і підтримку.
З повагою, завідувачка бібліотеки Одеського ліцею 56 Надія Гніпа.
Творча зустріч з А. Кокотюхою
6.02.2024
Онлайн-зустріч щодо підсумків проведення місячника шкільних бібліотек
Захід сприяв
втіленню основних положень «Концепції національно- патріотичного виховання в
системі освіти України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки
України від 6 червня 2022 року № 527, а також приверненню уваги до питання
патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної
бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо
розвитку патріотизму зростаючої особистості.
Шкільні бібліотеки м. Одеса та Одеської області активно долучилися до організації та проведення місячника відповідно до рекомендацій, запропонованих Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» та ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського.
Представники з різних районів нашого міста представили звіти про великий об'єм роботи, проведеної шкільними бібліотекарями щодо патріотичного виховання, промоції читання в рамках місячника.
Хочеться висловити подяку всім колегам, які підтримали мій виступ та побажати їм творчого розвитку та успіхів в роботі. Ми всі-одна велика сім'я.Виступ на курсах підвищення кваліфікації
Курси підвищення кваліфікації для бібліотекарів Одеської області КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».
Із задоволенням ділюся своїм досвідом.Тема моєї доповіді перед слухачами курсів підвищення кваліфікації 2 лютого 2024 року - "Промоція читання та використання сучасних технологій в роботі шкільного бібліотекаря". Промоція читання в шкільній бібліотеці є важливою ініціативою, яка може заохотити учнів до активного відвідування бібліотеки та розвитку читацьких навичок.
Ось кілька ідей, які можуть допомогти вам просувати читання серед учнів:
1. Тематичні виставки книг: підготуйте виставки книг на популярні теми серед учнів, такі як фантастика, пригоди, наука тощо. Це приверне увагу учнів та заохочить їх взяти книги для читання.
2. Книжкові клуби: створіть книжкові клуби для різних вікових груп учнів, де вони зможуть обговорювати прочитані книги, ділитися враженнями та рекомендаціями.
3. Авторські читання: запрошуйте письменників або місцевих літературних діячів на авторські читання в бібліотеці. Це може стимулювати інтерес учнів до літератури.
4. Конкурси та заохочення: організовуйте конкурси на кращого читача, найкращий огляд книги тощо. Встановлюйте призи для переможців, щоб заохотити учнів до активного читання.
5. Читацькі рекомендації: створюйте списки рекомендованих книг для різних вікових груп учнів та публікуйте їх на сайті школи або в соціальних мережах.
6. Партнерство з вчителями: співпрацюйте з вчителями для включення читання у навчальну програму та організацію заходів, пов'язаних з літературою.
Заохочуючи учнів до читання, ви не лише сприяєте їхньому особистому розвитку, але й створюєте культуру читання в школі, яка може мати довгостроковий позитивний вплив на їхнє навчання та життя.
9.02.2021
Зустріч з Е.Амчиславським
Із радістю прийняла подарунки – фонд нашої бібліотеки поповнився новими документальними книгами про життя нашого славетного земляка.
6.05.2021
Участь в виставці «Народні ляльки Одещини. Історія та сучасність»
Участь в конференції по безпеці
12.31.2020
Участь в ІІ Всеукраїнської літньої школі
В м. Одеса з 30.07.2020 р. пройшла ІІ Всеукраїнська очно-дістанційна літня школа з міжнародною участю"Морський Workshop з професійними Хмарами та STEAM" . Оскільки існує можливість запровадження дистанційної форми навчання у закладах освіти з наступного навчального року, як одного із можливих варіантів реалізації конституційного права громадян на освіту в умовах пандемії, актуальним стало проведення для освітян навчання з метою удосконалення професійної компетентності з питань формування нового безпечного інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти з використанням ІКТ, впровадження цифрової освіти, інноваційних форм дистанційного навчання. Бажання бути причетними до розвитку освіти об’єднало під палким сонцем Одеси понад 100 освітян із різних міст нашої держави.
Навчання учасників Літньої школи за інноваційними освітніми технологіями відбулось на базі Одеського НВК "Гімназія №7", який гостинно прийняв освітян у своїх стінах та забезпечив дотримання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Урочисте відкриття роботи Літньої школи відбулося у зеленому дворику Одеського НВК “Гімназія №7” за участі почесних гостей – Одеського міського голови Геннадія Труханова, заступника Одеського міського голови П. Вугельмана, депутата Одеської міської ради О. Етнаровича, голови Суворовської районної адміністрації С. Кондратюка, директора департаменту освіти та науки Одеської міської ради О. Буйневич та представників департаменту освіти та науки Одеської міської ради. На учасників чекали майстерки від найкращих освітян України, тренінги від відомих спікерів «Дистанційне навчання. Реалії сьогодення», «Сучасні онлайн-інструменти», «STEАM-освіта в Новій українській школі», «Педагогіка партнерства», «Психологічні майстерки», «Арт-практики», екскурсійна програма, досвід освітян Данії, Польщі, Америки, Ізраїлю та Німеччини щодо організації дистанційного навчання в онлайн-форматі, знайомство з практичним досвідом роботи одеських закладів освіти – Одеського НВК “Гімназія № 7”, Авторської школи Світлани Мельник «Школа інтелектуального розвитку та громадянського становлення» та Одеської ЗОШ №26.Програмою Літньої школи було передбачено виступи та презентації, які стосуються вирішення проблем організації цікавого, сучасного навчання, в тому числі дистанційного, зокрема представлено досвід ІТ адміністратора, використання в навчанні порталу «Класна оцінка», персональні сервіси для електронних рішень в освіті від компанії Бріолайт та Bipro, створення дистанційних уроків в Mozabook, мінімально-необхідний набір технологій для легкого комбінування дистанційного та очного навчання від компанії Навігатор, організація навчання на природі за допомогою активатора інтерактивної поверхні, STEM-лабораторії на основі micro:bit, комплексне рішення для оперативного переходу між звичайним, дистанційним та змішаним навчанням від платформи Prosvita, програмний продукт “Розклад Нова Школа” для формування розкладу для змішаного навчання, запропоновано додатки Google та Microsoft для освітньої діяльності, покрокова інструкція з розгортання Офіс365.
Слушний Олег Миколайович - директор комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ
ступенів №20 Вінницької міської ради».
Переможець міського етапу всеукраїнського конкурсу «Класний
керівник року» (м. Вінниця, 2012 р.);
Призер міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»;
Півфіналіст у 2018 році, фіналіст у 2019 році національної премії GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE, переможець у номінації "Вибір українців".